У Києві зафіксували один з найнебезпечніших штамів коронавірусу “Дельта”

Один з найнебезпечніших штамів COVID уже в Україні: двоє повернулися з РФ і захворіли.

Один з найнебезпечніших штамів коронавірусу “Дельта”, який з’явився в Індії, зафіксували в Україні.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олексія Данілова в інтерв’ю ТСН

“Уже є два випадки – це мати 66 років і дитина – 16 років. Вони нещодавно повернулися з Росії, вже в Україні захворіли і їм провели тести. Вони госпіталізовані в Олександрівську лікарню, їхній стан стабільний”, – заявив Данілов.

За словами Данілова, в Україні є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних, але немає в достатній кількості тестів, які виявляють штам “Дельта” , Україна звернулася в зв’язку з цією ситуацією до ВООЗ.

Щоб не допустити поширення штаму “Дельта” 23 червня зібрали нараду в Апараті РНБО. На засідання прийшов міністр охорони здоров’я, заступник міністра внутрішніх справ, представники профільного комітету ВР, вірусологи, провідні медики та вчені. Вони вирішують, зокрема, чи вводити обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають з Російської Федерації, Білорусі, Великої Британії та Індії.

“Не виключаю, що з деякими країнами може бути повністю припинено сполучення на певний період часу. Це дуже небезпечно”, – додав Данілов.

Згідно з даними Національної академії наук України, штам коронавірусної хвороби “Дельта” може швидко розповсюдитися в Україні та мати тяжчі наслідки, ніж в західних сусідів через низький рівень вакцинації населення та велику міграцію з Росії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest