Понеділок, 24 Червня, 2024
МистецтвоНовини

У Києві відкрили інсталяцію «Погляд у минуле»

Зеленський відкрив інсталяцію пам’яті жертв Голокосту.

27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день на проспекті Перемоги, 10 відкрили інсталяцію «Погляд у минуле». Арт-об’єкт встановили біля Міністерства освіти і науки України.

Про це повідомляють Офіс президента, Зеленський у Facebook, офіційний сайт меморіального центру «Бабин Яр».

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото – Офіс Президента.

“Ми повинні пам’ятати, що не помічати диктатуру, не помічати нацизм, не помічати такого ставлення до людства, до народу, до традицій просто неможливо. Тому пам’ятаємо й помічаємо. Вічна пам’ять всім жертвам Голокосту”, – сказав Зеленський. 

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото – Офіс Президента.

У Facebook Зеленський зазначив, що наразі навколо дуже багато так званої гібридної інформації, тому треба “робити навіть більше, ніж можливо, для збереження правди про Голокост і для поширення правди”. За словами президента, це потрібно для того, щоб подібні злочини ніколи не повторились. 

Зеленський заявив, що інсталяція, відкрита на проспекті Перемоги, дає можливість зазирнути в жахливе минуле, яке не маємо права забути.

Інсталяція “Погляд у минуле” – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації Києва у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом Йоганнесом Геле.

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото – Офіс Президента.

Наприкінці вересня 1941 року він зробив в українській столиці 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото – Шевченківська РДА.

Дерево зі зламаними гілками символізує перерване життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.

Авторка інсталяції – українська художниця й архітекторка Анна Камишан, чиї родичі були серед 1,5 млн євреїв, які загинули під час Голокосту в Україні.

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото: BABYN YAR Holocaust Memorial Center

«Часто на єврейських цвинтарях ставлять мацеви у вигляді зрубаних дерев. Ми ніколи не дізнаємося, як звали загиблих на цій фотокартці, цей зв’язок із минулим назавжди перервано, тому дерево-монумент позбавлено коренів. Ми використали для інсталяції саме сухостійний дуб, який уособлює життя, обрубане смертю. Мета цієї інсталяції – посеред жвавої вулиці хоча б на мить зупинити людину, яка постійно поспішає у своїх справах, дати їй можливість зазирнути у минуле і відчути цінність і крихкість сьогодення», – розповіла Анна Камишан.

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото: BABYN YAR Holocaust Memorial Center

Інсталяцію сконструювала та виготовила майстерня AU (ТИ) під керівництвом скульптора Романа Литвина.

Інсталяція "Погляд у минуле"
Фото: BABYN YAR Holocaust Memorial Center

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest