Четвер, 7 Грудня, 2023
Новини

У Києві будівлю Посольства Нідерландів підсвітять помаранчевим задля протидії насильству

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, будівля посольства Нідерландів в Україні з 16.00 до 20.00 буде яскраво підсвічена помаранчевим кольором. Посольство долучиться до глобальної кампанії Orange the World.

Про це повідомляє сайт: vechirniy.kyiv.ua

Помаранчевий колір – колір надії – обраний кольором глобальної кампанії «Orange the World: 16 днів активізму проти гендерного насильства», що започаткована ООН у 1991 році. Кампанія Orange the World підкреслює, що насильство щодо жінок є найпоширенішим порушенням прав людини у всьому світі.

У різні роки до кампанії приєднувались будівлі парламенту Нідерландів, Європейської комісії у Брюсселі та Європейського парламенту в Страсбурзі, та інші знакові споруди різних країн.

Цього року, МЗС та Посольства Нідерландів у різний спосіб долучаються до Orange the World. Адже Нідерланди поділяють мету глобальної кампанії – припинення насильства щодо жінок, досягнення гендерної рівності відповідно до Цілей сталого розвитку на 2030 рік.

В Україні кожна 5 жінка стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки. Протягом 2019 року зафіксовано понад 130 тис звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на 15 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з них 88 % – від жінок. Унаслідок епідемії COVID-19, насильство над жінками та дівчатами, особливо домашнє насильство, загострилось у всьому світі та набуло масштабів пандемії.

Нагадаємо, 25 листопада в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства Дикий театр та ООН в Україні покажуть виставу “Нові Шрами”.

Марія Катаєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest