Понеділок, 24 Червня, 2024
Новини

У Голосіївському районі скажена лисиця вкусила жінку

На наступний день після укусу тварина померла.

У Голосіївському районі зафіксували випадок сказу у лисиці – тварина вкусила жінку.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба Києва в Facebook.

Як зазначається, тварина забігла на подвір’я та сховалась під дошками. У той самий день, ця лисиця вкусила жінку, яка проходила біля цих дошок, після чого тварина знову сховалась. Киянка отримує лікування.

На наступний день був виявлений труп лисиці. Дослідження виявило свічення характерне для сказу тварин.

У Голосіївському районі зафіксовано випадок сказу у лисиці.За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві…

Опубликовано Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві Понедельник, 26 апреля 2021 г.

До теми, сказ – гостре інфекційне захворювання. Сказ може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм сказу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.

Сказ вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.

Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest