Четвер, 13 Червня, 2024
Новини

У будинку органної музики можуть відібрати приміщення костелу Святого Миколая

Храм начебто збираються передати Римсько-католицькій церкві України.

Національний будинок органної та камерної музики у Києві може зникнути. Про це йдеться у офіційному повідомленні колективу закладу у Facebook.

У ньому йдеться про те, що найближчим часом центральна влада може передати костел Святого Миколая у власність Римсько-католицької парафії. Це означає, Будинок органної та камерної музики залишиться без приміщення для виступів.

Вже незабаром – 11 вересня – планується відкриття нового, сорокового концертного сезону.Але є серйозні побоювання, що…

Опубликовано Національний будинок органної та камерної музики України Понедельник, 31 августа 2020 г.

Спільнота Будинку органної та камерної музики наголошує: ситуацію можна вирішити, якщо артистам нададуть нове приміщення для живого виконання класичної музики. При цьому у колективі констатують: жодного такого залу у столиці не збудували за весь час існування України. Відтак, колектив звернувся до громадськості із закликом.

«…ми звертаємось до поціновувачів класичної музики та всієї культурної спільноти України – ситуація, що склалася, потребує вашої небайдужості та реакції. Сподіваємось, що разом ми зможемо запобігти цьому нищівному удару для академічного музичного мистецтва та культури України в цілому» — йдеться у повідомленні.

Звернення підписали 43 народних та заслужених артисти України, заслужені діячі мистецтв, 5 художніх колективів.

З 2009 року костел Святого Миколая знаходиться у віданні Міністерства культури. Його балансоутримувач — Національний будинок органної та камерної музики. У вільний від концертів час в приміщеннях костелу проводяться богослужіння і працює дитяча недільна школа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest