Неділя, 26 Травня, 2024
Новини

Станцію метро “Дорогожичі” пропонують перейменувати на “Бабин Яр”

Переіменувати станцію хочуть через розташування “Дорогожичів” на історичній території урочища Бабин Яр – місця, де у 1941-1943 роках відбулася одна з найбільших трагедій Голокосту.

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр виступив із публічним закликом про перйменування станції метро “Дорогожичі” на «Бабин Яр». Вони закликають усіх свідомих членів громади підтримати цю ідею, адже історія цього місця гідна пам’яті.

З такою пропозицією вони вже звернулися до Київського міського голови Віталій Кличко.

На нашу думку, поява станції метро «Бабин Яр» – це вшанування пам’яті великої київської трагедії масових розстрілів, які відбувалися в урочищі Бабин Яр у 1941-1943 роках. Саме тут, де зараз знаходиться вхід у метро, було знищено понад 100 тисяч киян: євреїв, ромів, українців, радянських військовополонених, пацієнтів психлікарні, – повідомляється у зверненні.

Щороку Бабин Яр відвідують десятки тисяч людей, відбуваються меморіальні заходи які вшановують пам’ять загиблих. Згодом у Бабиному Яру збудують Меморіальний центр, який складатиметься з музейної, освітньої, науково-дослідної частини, а також самого меморіалу. Перейменування станції «Дорогожичі» на «Бабин Яр» є даниною пам’яті жертв Бабиного Яру, а також постраждалих від страшної трагедії. Це також спростило би навігацію гостей Заповіднику і Меморіального центру.

За словами генерального директора Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Максима Яковера благодійний фонд меморіалу готовий покрити фінансування усіх заходів та робіт, які необхідно буде здійснити у зв’язку з перейменуванням станції метро “Дорогожичі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest