Неділя, 23 Червня, 2024
Новини

Стало відомо, що побудують на місці пивоварні Шульца на Деміївці

Старовинну будівлю пивоварні 1891 року почали зносити минулого тижня.

На території комплексу «Пивоварня Карла Шульца» у Києві, що на проспекті Голосіївському, 8, збудуть кримськотатарський культурно-освітній центр разом із мечеттю. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії SCM, яка належить українському олігарху Рінату Ахметову.

Раніше інтернет-видання Хмарочос опублікувало інформацію, що пивоварню Шульца у Києві руйнують задля будівництва офісного центру.  Цими роботами, ніби-то, займатиметься фірма Ахметова.

Втім, у прес-службі SCM заявили, що з 2019 року ця  земельна ділянка і розташовані на ній будівлі не належать компанії або ж її бізнесам.

«За особистим рішенням кінцевого бенефіціара SCM Ріната Ахметова майно подароване кримськотатарській громаді для будівництва Київського кримськотатарського культурно-освітнього центру із мечеттю. Відповідно, ніякої відповідальності за те, що відбувається на ділянці, SCM не несе», – йдеться у повідомленні компанії.

Раніше активісти зазначали, що будівля пивоварні Шульца має архітектурну та культурну цінність, і до демонтажних робіт «значною мірою зберегла свою автентичність»; її називають «цінним зразком забудови історичної місцевості Деміївки».

Також повідомлялося, що забудовник, який розпочав демонтажні роботи, не має для цього ані відповідного погодження Міністерства культури на проведення демонтажу, ані правовстановлюючого документу на користування земельною ділянкою.

Початок знесення будівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest