Неділя, 3 Березня, 2024
Новини

Попри спротив киян, депутати Київради передали в оренду Ринок-шайбу біля залізничного вокзалу на вул. Кудряшова, 1

Модерністську споруду планують знести й побудувати на її місці черговий київський ЖК чи ТРЦ.

Ринок-шайбу біля залізничного вокзалу на вул. Кудряшова, 1 депутати Київради передали в оренду ТОВ “Залізничний ринок”. Бенефіціарним власником значиться дніпровський бізнесмен із Кіпру Вадим Єрмолаєв.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє рух “Чесно”.

Ринок був побудований в 1973 році за проектом архітектора Алли Аніщенко, однією з небагатьох жінок-архітекторів епохи київського модернізму. Вона вважала кругову конструкцію ринку оптимальним рішенням для критого торгового закладу.

Дочка архітекторки звернулася до депутатів Київради не підтримувати проєкт рішення, оскільки модерністську споруду планують знести й побудувати на її місці черговий київський ЖК чи ТРЦ. Ксенія Семенова звернула увагу колег, що таких ринків в Україні всього 5 споруд. І що до депутатів звернулися архітектори Польщі та Спілка архітекторів України.

“Це рішення дає повне право власнику демонтувати до фундаменту, як це вже не одного разу було, споруду, яку би в Європі ніколи в житті не дали б знищити й демонтувати”, – каже Семенова.

Депутат Аліна Михайлова у своєму виступі зауважила, що Вадим Єрмолаєв – людина, яка “у Криму має бізнес і перереєструвала цей бізнес під російське законодавство під час окупації, його компанія знаходиться в санкційних списках РНБО”.

Тим не менше 73 депутати підтримали проєкт рішення, і його було прийнято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest