Особняк Баккалинського отримав охоронний статус

Відповідний запит в Департамент охорони культурної спадщини направили столичні захисники.

Наказом Департаменту охорони культурної спадщини особняку Баккалинського, що на вулиці Іллєнка, 30 у Києві (Шевченківський район) надано статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Про це повідомляє сайт КМДА з посиланням на рішення департаменту від 27 квітня 2021 року № 29.

Рішення ухвалили за поданням ГО «Мапа Реновації».

«Два тижні тому до Департаменту надійшов лист від «Мапи Реновації», яким активісти повідомили про свою роботу з історико-архівних вишукувань для підготовки історичної довідки та облікової документації з метою ініціювання внесення Особняка Баккалинського до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Сьогодні відповідним наказом нашого Департаменту Особняк отримав охоронний статус. Я дуже вдячний таким активним і небайдужим громадянам за їхню підтримку і допомогу у збереженні нашого історичного надбання, нашої з вами спадщини», – наголосив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

В КМДА повідомляють, що завтра відповідний лист буде направлено в Мінкультури; подальші кроки – ініціювання надання будинку Міністерством культури та інформаційної політики статусу пам’ятки місцевого значення і занесення особняка до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Раніше, на минулому засіданні Київрада віддала під забудову цей особняк ТОВ «АМЕЛІН-30». Будинок було зведено у 1899-1901 роках, раніше він не мав охоронного статусу — у 2006 році його було відібрано рішенням Міністерства культури України. Зараз на стінах будинку видно сліди навмисних пошкоджень — хтось розбирає цеглу в різних частинах будинку і малює графіті на стінах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest