Нацкорпус поламав декорації “радянщини” на Алеї Небесної Сотні, які обурили мера та киян. У Зеленського обіцяють “переглянути концепцію”. Фото та відео

На Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві встановили декорації до святкування Дня Незалежності. Мер міста Віталій Кличко заявив, що “символи ностальгії за Радянським союзом” недоречні, і КМДА не має до цього стосунку.

Про це повідомляють “Українська правда” з місця події, представниця знімальної групи в коментарі УП, мер міста Віталій Кличко.

На місці повідомили “Українській правді”, що це зйомки проєкту до Дня Незалежності. Інсталяція радянської квартири зображає епоху початку незалежності. Робота тривала за прямою вказівкою президента Володимира Зеленського.

На місце інсталяції прийшла група з Національного корпусу з 15 людей. Кажуть, що якщо не отримають пояснень щодо появи на Алеї  “радянської інсталяції”, то допоможуть комунальникам демонтувати.

Кличко теж прийшов на Алею.

“Керівництво Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності підтвердило, що встановлення “інсталяції” було погоджене з ним. Місто не видавало жодних дозвільних документів на подібні перформанси. Організацією відзначення Дня Незалежності, зокрема, концепцією та декораціями для святкових заходів опікується Офіс Президента. Розпорядженням КМДА до відзначення 30-річчя Незалежності України на Алеї Героїв Небесної сотні передбачене тільки покладання квітів. Інспектор Департаменту благоустрою КМДА зараз перебуває на місці і очікує від керівництва Меморіалу документів, на підставі яких встановили “інсталяцію”. Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, не доречні символи ностальгії за Радянським Союзом”, – заявив Кличко.

Він доручив демонтувати усі інсталяції з пішохідної зони.

“Це місце святе. На цьому місці загинули люди. І ніяких погоджень на встановленні цього бардака ми не давали. Я зараз даю доручення благоустрою це все прибрати, тому що це зневага до людей, які тут загинули… Зараз якийсь “95 квартал” тут ми влаштовувати не згодні” – повідомив мер Києва.

Але Нацкорпус почав “демонтаж”, не чекаючи комунальників.

Крім представників “Нацкорпусу”, у подіях брав участь комбат “Айдару”.

В Офісі президента Володимира Зеленського пояснюють, що до Дня Незалежності на Алеї Героїв Небесної Сотні планувалося зробити інсталяцію екскурсу історією нашої країни, але після хвилі громадського обурення “творчу концепцію переглянуть”.

“Це мала бути декорація для телевізійної зйомки частини урочистостей 24 серпня, яка не закривала доступу до меморіальних табличок. У цих декораціях планувалася зйомка  художньої постановки – історичний екскурс різними періодами історії України, від Київської русі до наших днів. Після того декорація мала бути демонтована. Але тепер творча концепція буде переглянута”, – пояснив співрозмовник УП в Офісі президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest