Субота, 22 Червня, 2024
Новини

Київ може стати єдиним містом з 1000-річною історією, де була знищена міська археологія

Інститут археології може втратити орендовані приміщення.

“Втрата Інститутом приміщень унеможливить проведення археологічних робіт у Києві з супроводу будівництва, що призведе до зупинки процесу. Продовження будівельних робіт без археологічного супроводу призведе до порушення чинного українського та європейського законодавства в сфері охорони археологічної спадщини, а Київ стане єдиним містом з 1000-річною історією на території від Лісабона до Москви, де була знищена своя міська археологія”, – про це заявив директор Інституту археології НАНУ Віктор Чабай в прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини”.

Також він повідомив, що раніше сума оренди приміщень Інститутом археології (по вулиці Володимирська 3 і Григорія Сковороди 9) становила 1 гривню на місяць, але Департамент комунальної власності міста Києва прийняв рішення про збільшення цієї вартості в 1 млн 300 тис гривень на рік.

Віктор Чабай зазначив, що з огляду на фінансовий стан Національної академії наук України та Інституту, як його структурного підрозділу, ця сума нереальна. Інститут отримує лише 76% від необхідного для виплати заробітної плати.

Крім цього він повідомив, що Департамент комунальної власності КМДА подав позов до господарського суду Києва на Інститут археології. Перше засідання відбудеться 15 грудня.

Академік НАНУ Петро Толочко заявив, що дії міської влади направлені на те, щоб ліквідувати археологічну службу Києва.

“Хтось накинув оком на ці два приміщення, вони їм не потрібні, очевидно, потім їх знесуть і на їх місці побудують якісь великі будинки і будуть отримувати прибутки або надприбутки з цих майданчиків”, – повідомив Петро Толочко.

Керівництво Інституту археології має намір зробити візит меру міста Києва Віталію Кличку, щоб вирішити проблему з приміщеннями і висловили надію, що він не знає про цю самоправність у своїх підрозділах, і у нього буде можливість зупинити це ганебне явище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest