Кличко пропонує знизити плату за оренду комунального майна для бізнесу

Міська влада підготувала проект рішення Київради, який вже підписав мер столиці, про зменшення сплати за оренду комунального майна.

Міська влада підготувала проект рішення Київради, який вже підписав мер столиці, про зменшення сплати за оренду комунального майна. Його розглянуть на найближчому засіданні Київради. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

Зокрема, у проекті рішення пропонує частково (на 50 відсотків) звільнити орендарів комунального майна від орендної сплати до 31 липня 2020 року. Щоб підтримати малий та середній бізнес, що є найбільш незахищеним в ситуації суворих обмежувальних заходів, запроваджених у столиці.

«Як обіцяли, мі знайшли механізм підтримки і я підписав проект рішення Київради про зменшення фінансового навантаження на малий і середній бізнес, що працює в столиці. І який сьогодні найбільш вразливий. Місто надасть 50-відсотків знижки на сплату за оренду майна. До 31 липня. А не платитимуть підприємці, починаючи вже з 11 березня. Я переконаний депутати на найближчому засіданні – 26 березня  – підтримають таке рішення. Зазначу, в столиці майже 900 тисяч квадратних метрів нежилих приміщень, основну частину яких орендує малий та середній бізнес, – сказав Кличко. – Те ж рішення, що ухвалив парламент, не порадившись з місцевими владами, призведе до непрогнозованих фінансових наслідків для місцевих бюджетів. Бо 100 відсотків надходжень за оренду землі в громадах залишалося в бюджетах міст і містечок. І, власне, формувало їх бюджет. Треба депутатам було виваженіше підходити до ухвалення такого рішення і до механізмів його реалізації. Та врахувати думку громад. Бо, наприклад, великі шопінг-моли, зовсім не платитимуть за оренду землі, а з тих підприємців, які в них орендують площі, вже сьогодні власники цих центрів вимагають гроші! Це неприпустимо!”, – наголосив Кличко.

Зокрема, проектом рішення пропонується Київській міській раді тимчасово, до 31 липня 2020 року, встановити орендну плату за оренду майна територіальної громади міста Києва у розмірі 50 % від визначеної у договорах оренди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest