Кличко підтримав ідею перейменування станції метро “Дорогожичі” в “Бабин Яр”

Відкриття Меморіалу заплановано на 2026 рік, але Кличко сподівається, що це станеться вже через 2 роки.

Столиці багатьох країн світу, таких як Голландія, Німеччина, Австрія, США, Ізраїль, мають Меморіали пам’яті жертв Голокосту. А в Києві, де відбувся один з найбільш жахливих і масових актів геноциду, досі такого меморіального центру немає.

Про це заявив мер столиці Віталій Кличко в ході Kyiv Jewish Forum 2020, підкресливши важливість відкриття меморіалу Голокосту “Бабин Яр”, – повідомляє РБК-Україна.

“Це не просто міський або національний – це всесвітній проект. У місті, де загинули понад 100 тисяч євреїв, немає Меморіалу! Я бачу свою місію в тому, щоб побудувати Меморіал Бабин Яр, увічнити пам’ять загиблих і закріпити розуміння, що таке не повинно повторитися”, – сказав Кличко.

Відкриття Меморіалу заплановано на 2026 рік, але Кличко сподівається, що це станеться вже через 2 роки. Він також підтримав ідею перейменування найближчої станції метро “Дорогожичі” в “Бабин Яр”, проте остаточне рішення мають прийняти депутати Київської міської ради.

“Дуже важливо пояснити людям, особливо дітям історію Бабиного Яру і Голокосту. Цей Меморіал – пам’ять про тисячі людей. Потрібно пояснити новому поколінню, що відбувалося, чому важливо пам’ятати і не допускати помилок минулого”, – пояснив Кличко.

Мер Києва висловив надію, що арт-директору меморіального центру Іллі Хржановському вдасться достукатися до всіх аудиторій і донести це послання.

“Це повинні бути емоції. Адже мова йде не про черговий меморіал – їх багато по всьому світу, а про те, що він повинен нести в собі особливі уроки”, – підкреслив Кличко.

Зараз, за його словами, йде багато дискусій про проект, але критики не потрібно боятися.

“Як мер Києва кажу: якщо ви щось робите – вас будуть критикувати. Але ми повинні зробити проект Меморіалу як можна швидше. Ми повинні розробити концепцію, яка торкнеться кожного відвідувача. Я докладу всіх зусиль, щоб реалізувати цей проект у найкоротші терміни”, – резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest