П’ятниця, 23 Лютого, 2024
ЖиттяНовини

Хімічні відходи та тонни фекалій: топ-5 екологічно небезпечних місць в Києві, які краще ніколи не відвідувати

Названо топ-5 екологічно небезпечних місць в Києві.

З іншого боку, список виглядає як must-have для туриста-екстремала.

У Києві є достатньо відкритих локацій, які небезпечні, як для екології, так і для життя людини. До деяких кияни та туристи можуть потрапити безперешкодно — повідомив у своєму Fаcebook голова Постійної комісії з питань екологічної політики Київради Костянтин Яловий.

Депутат навіть склав власний список ТОП-5 таких місць, додавши, що надалі з ними потрібно буде щось робити.

  • Завод «Радикал» – закинуте підприємство поруч з метро «Лісова» , яке виробляло хімічну продукцію. В 1990-ті роки тут стався розлив ртуті, отруєння якою провокує численні хвороби, в окремих випадках – смерть. Єдиний вихід – демеркуризація, приблизна вартіть таких робіт – 1,3 мільярди гривень, у міського бюджету таких коштів немає;
  • Спецкомбінат «Радон», куди з 1980-х звозили радіоактивні відходи з сусідніх областей України. Зараз вони зберігаються на глибині 10 метрів в спеціальних контейнерах. У 1995 році одне зі сховищ залила вода, стався витік тритію. Зовсім поруч знаходиться «Феофанія», саме сховище в аварійному стані.
  • Бортницька станція аерації – була розрахована на прийом 3 мільйонів кубометрів фекалій, а вміщує вже 8,5 мільйонів. Можливі наслідки – прорив дамби і розлив відходів нашої життєдіяльності в Дніпро. Японія надала в кредит 980 мільйонів доларів на реконструкцію станції, яка наразі триває.
  • ТЕЦ 5 – викидає в повітря сотні тонн продуктів горіння паливних матеріалів. На теплоелектроцентралі немає організованої утилізації попелу і шлакової суміші, які отруюють повітря, внаслідок чого у ньому висока концентрація токсичних речовин.
  • Полігон ТПВ №5 – знаходиться неподалік столиці, в селі Підгірці, несе загрозу для Києва і області. Утилізовані тут відходи не тільки смердять, а й отруюють грунт і підземні води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest