Четвер, 30 Листопада, 2023
Новини

До дня народження відомого архітектора Флоріана Юр’єва волонтери відреставрували дах культової “тарілки на Либідській”. Фото

Архітектор і реставратор Віталій Молочко разом зі знайомими і волонтерами відновили дітище відомого архітектора, художника, поета і композитора Флоріана Юр’єва “літаючу тарілку” на Либідській.

Автору проєкту сьогодні виповнився 91 рік.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам архітектор.

“Сьогодні вранці вітав із днем ​​народження Флоріана Юр’єва. 91 рік – майстру! Як ми і обіцяли до його свята дофарбувати його дітище “літаючу тарілку”. Напередодні я показував йому фотографії вже після закінчення робіт. Він був дуже радий, але відразу знайшов мені нове завдання – передав звернення до президента! Флоріан Ілліч просить, щоб будівлі Українського інституту науково-технічної інформації, частиною якого є “Літаюча тарілка”, було надано статус пам’ятки архітектури національного значення. Ми цей лист вже розіслали, кому змогли. Буду вам вдячний, якщо Ви також поділитеся цією інформацією”, – написав він.

До дня народження відомого архітектора Флоріана Юрєва волонтери відреставрували дах культової тарілки на Либідській 01

Молочко зазначив, що з 16 червня було виконано такі роботи:
– замінено кріплення підйомних сходів;
– зачищено поверхню купола (цільно-зварна несуча конструкція), який виготовлений з 8-міліметрової сталі;
– нанесено ґрунтувальну антикорозійну фарбу на поверхню;
– накладено проміжний шар атмосферної антикорозійної фарби;
– завдано основний шар атмосферної гумової фарби за два рази (згідно з паспортом фасаду затвердженого автором Флоріаном Юр’євим).

До дня народження відомого архітектора Флоріана Юрєва волонтери відреставрували дах культової тарілки на Либідській 02

“До робіт було залучено 6 осіб. Бюджет – 260 тис. гривень. Фінансування було здійснено за нашою ініціативою в партнерстві з меценатським проєктом “Українська скрипка – 1000 років”.Далі в планах приступити до другого етапу робіт, який включає такі завдання, як відновлення штукатурки та заміна скла. Підключайтеся також до ініціативи збереження символів Києва!” – додав архітектор.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1215872752079877&id=100009714911379

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest