Діячі культури просять не виділяти землю Меморіальному центру “Бабин Яр”

Митці, науковці і громадські активісти звернулись у листі до Київської міської ради з вимогою не підтримувати концепцію Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.

Діячі культури закликають не виділяти землю для реалізації проєкту і провести громадські слухання цього питання, повідомляє видання УП.Життя.

Голосування Київради щодо передачі в оренду трьох земельних ділянок має відбутися 18 лютого. 

Автори листа критикують проєкт меморіалізації Бабиного Яру через причетність до російських бізнесменів ­­­­– Михаїла Фрідмана та Германа Хана.

“Для суспільства важливо, щоб будь-які проєкти, які стосуються культури та політики пам’яті України, відбувалися без участі нашого ворога – Росії та місцевих адептів кремлівського режиму. Є вагомі підстави вважати, що цей приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави”, – зазначається у листі. 

Фото BABYN YAR Holocaust Memorial Center

Автори звернення також не підтримують створення меморіальної синагоги на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру.

“Саме ця ідея згадана в листі СБУ як потенційно небезпечна для міжнародного  іміджу України”, – зазначають у листі. 

Крім того, діячі наголошують, що у 2019 році  вчені Інституту історії України НАНУ презентували державну концепцію комплексної меморіалізації Бабиного Яру. 

Наразі звернення підтримали 85 представників громадянського суспільства.

Зокрема, листа підписали: громадський діяч Йосиф Зісельс, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, громадський діяч Іван Дзюба,  почесний президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький, письменниця Оксана Забужко, письменник Юрій Андрухович, історик Володимир В’ятрович, письменник Андрій Любка, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Леонід Фінберг та інші. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest