Понеділок, 27 Листопада, 2023
Новини

Дерева у столичних парках почистили від паразитів

Комунальники видаляють омелу на деревах в парках та скверах Подільського району. Аби позбавитися небезпечної рослини, доводиться видаляти уражені частини дерева.

Про це повідомляє сайт: vechirniy.kyiv.ua

Доволі часто можна побачити на гіллі дерев круглі вічнозелені кущі омели. Але мало хто знає, що омела дуже небезпечна рослина-напівпаразит. Недарма її називають чумою дерев. Небезпека омели в тому, що вона живиться соком дерева, забирає в нього всі корисні речовини, що так необхідні для росту та міцності. Також омела пускає коріння по гілкам в серцевину дерева, а також може сягати навіть стовбура та коріння. Коріння омели викликають гниття деревини, що значно знижує міцність та стійкість дерев.

Зараження відбувається за рахунок специфічного клею омели, який переносять птахи в своїх дзьобах та лапках. Враховуючи високий ступінь свободи пересування птахів, зараження відбувається на великій території за короткий проміжок часу. Якщо не вживати ніяких заходів по боротьбі з цими рослинами-паразитами, то середній строк життя дерева після зараження омелою становить 10-12 років.

Проста обрізка та видалення кущів омели не дасть результату. На даний момент існує лише один ефективний метод – повне видалення омели та уражених частин дерева. Види санітарної обрізки будуть відрізнятися в залежності від масштабів ураження. Якщо не проводити повне видалення уражених частин, новий кущ виросте через два-три місяці.

Якщо кількість уражених омелою гілок не перевищує 30%, в таких випадках достатньо видалити уражені гілки до місця їх розгалуження або доки не буде видалена та частина дерева, в серцевину якої проникло коріння паразита. Після такої обрізки крона дерева повинна бути менш симетричною, аби уникнути різкої зміни навантажень на корінну систему через вітри та опади. Щоб сформувати симетричну крону дозволяється обрізка здорових гілок або укріплення дерева за допомогою технологій брейсинга або кейблінга.

Коли на дереві уражена велика кількість гілок, але стовбур цілий, найефективнішим методом санітарної обробки є топпінг – видалення всієї крони. При масивному ураженні гілок та стовбура доцільно провексти повне видалення дерева. В іншому випадку воно або висохне, або стане аварійним.

Уражені омелою гілки та частини стовбура дерева, які будуть обрізані, слід спалити або вивезти для наступного спалення у спеціальні місця.. Ні в якому разі не можна залишати уражені гілки висихати – омела дуже довго зберігає свою життєздайність, а це може стати причиною повторного зараження.

Марія Катаєва, фото КП УЗН Подільського району

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest