Демонтувати “Батьківщину-Мати” не будуть але герб СРСР приберуть

Директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зізнався, що хоче демонтувати герб СРСР з монументальної скульптури “Батьківщина-Мати” в Києві до кінця своєї каденції.

Про це повідомляє сайт “Обозреватель”.

Як пояснив Дробович в ефірі ObozTV, прибрати радянський герб зі щита не тільки можливо, але і має бути зроблено за законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

“Це цілком можливо, і з технічної точки зору також. Це низка процедур, технічних і юридичних, які потрібно виконати. Тут треба менше хайпу. Просто спокійно зробити справу”, – зазначив він.

Дробович закликав не звертати уваги на чутки про можливе знесення монумента. Він наголосив, що демонтувати саму “Батьківщину-Мати” ніхто не збирається.

“По-перше, це 300 тонн! По-друге, це дуже складна і знакова для України архітектурна скульптура”, – пояснив директор УІМП.

На запитання, скільки часу знадобиться, щоб прибрати зі статуї комуністичні символи, він відповів: “Я би дуже хотів, щоб до закінчення моєї каденції все це було цивілізованим способом (зроблено. – Ред.)”.

Як будували монумент Батьківщина-мати в Києві. Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest