Четвер, 3 Жовтня, 2024
Історія КиєваНовиниНовини партнерів

Центр урбаністичних студій запустив збір коштів для видання книги про Чоколівку

Готується видання книжки «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка».

Команда Центру урбаністичних студій оголосила про збір коштів для видання збірки текстів про Чоколівку. Вихід книжки «(Не)комфортна (не)околиця: Чоколівка» можна підтримати на порталі Велика Ідея.

Чоколівка – це історична назва місцевості в теперішньому Солом’янському районі Києва. Виникши на межі ХІХ-ХХ ст. як робітниче селище на міській околиці, за півстоліття вона стала найпрогресивнішою частиною Києва. Саме тут з’явився перший у столиці житловий масив, забудований типовими «хрущовками». 

“Назву про (не)комфортну (не)околицю Чоколівку нам підказали наші попередні і, на перший погляд, поширені уявлення про цей район міста: вона територіально наче й не на околиці, але й не зовсім у центрі, наче зелений і затишний район, але далеко не все ок, приміром, з мобільністю. Щоб дізнатись, що сьогодні собою являє Чоколівка, як її собі уявляють мешканці, які є проблеми і які можуть бути потенційні точки розвитку, команда Центру урбаністичних студій запропонувала подивитись на Чоколівку з історичної перспективи, скористатись засобами й підходами соціології та застосувати методи урбан-аналізу,” –  розповідає директорка Центру урбаністичних студій Світлана Шліпченко.

Метою видання є слугувати своєрідним путівником для молодих дослідників міста, а також сприяти спільнототворенню.

Появі книжки передувало більш ніж двомісячне дослідження місцевості під час дослідницької практики, організованої Центром урбаністичних студій. Над дослідженням району працювала міждисциплінарна команда менторок напрямів – історикиня Тетяна Водотика, містопланувальниця Любов Апостолова-Сосса, соціологиня Марія Грищенко, та учасників практики.

Збірка містить понад 200 сторінок текстів, фотографій і візуалізацій. Вона є першим ґрунтовним і всебічним дослідженням Чоколівки. 

Книжку вже зверстано і вона доступна для перегляду в електронному форматі. Для реалізації проекту необхідно зібрати через Спільнокошт 56 тис. гривень. Іншу частину коштів планують залучити за допомоги фонду «Відродження».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest