Середа, 19 Червня, 2024
Новини

Чи задоволені та скільки заробили кияни, які встановили на своєму будинку сонячну електростанцію

Електростанція на даху приносить дохід киянам.

Влітку минулого року на даху багатоповерхівки на проспекті Шухевича, 30 (Деснянський район) встановили найбільшу в Україні сонячну електростанцію потужністю 300 кВт. Компанія, що орендує дах під станцію, вже заплатила жителям будинку близько 50 тисяч гривень — повідомляє блогер Денис Казанський, який зробив репортаж з цього будинку.

Реалізація проекту почалася у 2018 році. Місцеве ОСББ передало дах в оренду приватній компанії з умовою що всі необхідні ремонти будуть відбуватися за її рахунок.

«Ми отримуємо за оренду невеликі гроші, дуже невеликі. Але тим не менше, ремонт даху — це вже не наша проблема. І гроші, навіть невеликі, це все одно гроші — близько 50 тисяч ми вже за рахунок оренди отримали. А додатковий бонус для нас це те, що тепер закриті доступи до ліфтового обладнання… ми захищені від викрадання обладнання, чого зараз дуже багато»  — розповідає голова місцевої ОСББ Ольга Лойченко.

Нині сонячні панелі на будинку присипало снігом, але в іншу, більш теплу погоду, їм ніщо не заважає працювати.

Наразі панелі присипало снігом.

«Тут розташовано 1222 панелі, 300 кіловат на годину для споживачів. Щоб було зрозуміліше, можна зарядити 8 електроавтомобілів за потужністю… Станція стоїть на 14 під’їздах, площа даху 4,5 тисяч кв.м… ми платимо оренду, проводимо поточний ремонт, на техповерхи і на дах замінили усі двері, решітки, все заварили, поставили сигналізацію… думаю, у Києві відсотків 80 будинків можна було б обландати такими станціями» — розповів представник компанії.

Дах орендувала компанія «Аврора ТЕРМ». Інвестор платить за оренду даху 40 тисяч гривень на рік (1 гривня за квадратний метр/місяць).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest