Через плитку на Майдані можна зламати ноги, а колона поросла деревами: головна площа України напередодні Дня Незалежності
Напередодні Дня Незалежності України центральна площа столиці зустрічає городян і гостей столиці непривабливим виглядом. Останній раз її ремонтували ще у 2001 році.
Про «святковий» вигляд головної площі столиці повідомляє «Сегодня».
Як зазначається, в багатьох місцях просіла плитка, а на деяких ділянках взагалі небезпечно ходити.

Також увагу киян превертає колона монумента Незалежності. На висоті 10 метрів, між позолоченими вензелями виросло невелике дерево. Ба більше, росте воно там вже років три. Ймовірно, це можна пояснити неякісною роботою комунальних служб, або — це страх піднятися на гору, щоб вирвати бур’яни.

Поруч з монументом є багато плитки на сходинках, яка відвалилася, а також глибоких тріщин на граніті. Деякі плити були розбиті під час масових протестів у 2013-2014 роках.

Ситуація не є ідеальною й на протилежному боці майдану. Тут від конструкцій відвалилася гранітна плитка, стіни розписані графіті. Тротуар сильно просів в декількох місцях, де збирається вода від фонтанів. Є ділянки, де плитка просто хитається під час ходьби і настовбурчується під ногами. У темний час доби, тут можна запросто зламати ногу, якщо зробиш необережний крок. Пригнічує і розбите скло, яке служить дахом підземного торгового центру – його ніхто не ремонтує.



Дорожньо-експлуатаційне управління Шевченківського району періодично проводить тут поточний ремонт – зміцнюють гранітні плити. Але з кожним роком ситуація тільки погіршується.
Що ж стосується планів про реконструкцію майдану Незалежності, то вона поки не передбачається. Ремонтувати головну площу країни можуть розпочати лише в наступному році. Про це «Київавтодор» розповіли «Сьогодні».
«Реконструкція майдану Незалежності не входить до загального проекту з капітального ремонту вулиці Хрещатик, це абсолютно окремий проект. Зараз триває процес розробки проекту реконструкції майдану Незалежності. Капітальний ремонт Хрещатика перенесли на наступний рік. Коли почнуть ремонтувати головну площу країни, нам поки невідомо. Чекаємо, коли закінчать роботу над проектом», — йдеться в повідомленні.
За словами автора проекту реконструкції Майдану в 2000-2001 роках Анатолія Куща, ремонт площі є вкрай необхідним. Треба замінити гранітні плити та освітлення, але зберегти всі артефакти, пов’язані з подіями в 2013-2014 роках.
«Однозначно, ремонт на Майдані потрібно проводити. На площі потрібно замінити гранітні плити, освітлення. Зберегти всі артефакти, пов’язані з подіями на Майдані в 2013-2014 роки і передати їх до музею. Граніт на площі потріскався не дарма. Він постраждав від різких перепадів температури, пожеж, багать і морозу. До того ж, потрібно добудувати сам монумент Незалежності, який залишається недоконаним. За проектом, там повинен бути Музей державності та Пантеон державних діячів України у вигляді скульптур всіх наших князів, гетьманів, до першого президента», — прокоментував автор проекту.
Скульптур також додав, що спілкувався на цю тему з мером столиці Віталієм Кличком. Він повідомив, що в наступному році почнеться капітальний ремонт Хрещатика. Разом з ним обіцяють зайнятися Майданом.
