Безпечне видалення родимок
Сучасна дерматологія оснащена новітніми інструментами та методами видалення утворень шкіри, при яких обов’язково враховується безпечність, безболісність та прекрасний естетичний результат.
Кожен знає, що таке родимка. Ми бачимо на своєму тілі різноманітні шкірні новоутворення кожного дня. Деякі з них утворилися на тілі від народження, а деякі продовжують з’являтися протягом життя. Як розібратися, які родимки потребують видалення? У цьому допоможе лікар дерматолог або дерматоонколог.
Родимка – це шкірне утворення на тілі, яке може бути доброякісним, а може мати й злоякісний характер. Родимки розташовуються по всьому тілі і мають переважно коричневий колір та округлу форму, бувають пласкі або опуклі. Їх поява спричинена надмірним розростанням кровоносних судин, меланоцитів, фібробластів або кератиноцитів. Родимки можуть довго не турбувати, залишаючись лише естетичним недоліком, але, нажаль, існує ризик розвитку злоякісного процесу та переродження таких новоутворень шкіри.
Які існують види родимок?
Існує дві основні категорії родимок — судинні родимки та пігментні родимки.
Судинні родимки, складаються з кровоносних судин. Цей тип утворень також відомий як червона родимка. Колір родимки походить від кровоносних судин шкіри. Вони, як правило, присутні при народженні, або розвиваються у перші роки життя.
Пігментовані родимі плями та пігментні родимки складаються з клітин меланоцитів, які надають колір шкірі. Пігментні родимки можуть варіюватися від коричневих або чорних до синюшних. Такі родимки часто з віком змінюють колір та розмір, особливо після сонця. Існує думка, що сонце має негативний вплив на шкірний покрив людини та є одним з факторів розвитку онкології шкіри. Тому надмірне перебування на сонці є небезпечним.
Безумовно, слід уважно ставитися до будь-яких новоутворень шкіри та проходити профілактичні огляди у дерматолога. Адже рак шкіри на перших стадіях успішно лікується, тож затягувати не слід.
Так видаляти родимки чи не видаляти?
Насправді, у більшості випадків – це вибір пацієнта. Якщо родимка є доброякісною та не заважає з естетичного боку, можна не поспішати з видаленням, а обмежитися періодичним оглядом лікаря та проведенням дерматоскопії. Якщо ж родимка розташована на обличчі чи іншій видимій ділянці тіла, або травмується чи є підозра на злоякісність – видалення необхідно проводити обов’язково.
Сучасна дерматологія оснащена новітніми інструментами та методами видалення утворень шкіри, при яких обов’язково враховується безпечність, безболісність та прекрасний естетичний результат.
Родимки видаляються лазерним, радіохвильовим та хірургічним методом. Якщо родимка має ознаки злоякісного утворення (зміна кольору, розміру, свербіж, неправильна форма) – її видалення проводитиметься хірургічно з наступним обов’язковим гістологічним дослідженням. У всіх інших випадках лазерне та радіохвильове видалення забезпечує чудові результати як з медичної точку зору, так і з косметичної. Лазером та радіохвилею видалення родимки займає лічені хвилини, методи є безкровними та не залишають грубих шрамів, а місце видалення швидко загоюється. І лазер і радіохвиля має припікаючу дію, тобто значно знижує можливість розвитку запалення. З естетичного боку ці методи гарно себе зарекомендували, плямка після видалення з часом зникає, а шкіра вирівнюється, не залишаючи і сліду. Якщо ви маєте на тілі родимки, а обов’язково, якщо вони вас турбують, зверніться до лікаря дерматолога і отримаєте кваліфіковану відповідь на усі питання щодо видалення родимок на тілі.