Субота, 22 Червня, 2024
Історія КиєваМистецтво

Скульптура «Дощ»

З історії київських арт-об’єктів – Скульптура «Дощ» на Пейзажній алеї.

Скульптура «Дощ» встановлена на Пейзажній алеї. Вона була створена у 2010 році та є частиною колекції творів мистецтв сучасних українських художників в Першому парку сучасної скульптури та інсталяції, відкритого 27 травня 2011 року, в рамках проекту Kiev Fashion Park.

Скульптура «Дощ»

Автор скульптури «Дощ» — київський художник Назар Білик. Він закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) у 2005 році. З 2008 року – аспірант творчих майстерень в НАОМА. У 2013 році Назар отримав грант Президента України в галузі образотворчого мистецтва на створення робіт із серії “Контрформи”.

За задумом художника арт-об’єкт символізує зв’язок людини з природою та діалог між людським видом і навколишнім світом. Бронзова скульптура являє собою людину, яка дивиться вертикально в небо, а на її обличчі розташована величезна скляна дощова крапля. Фігура приймає краплю і не перешкоджає їй, оскільки має пухку та пористу структуру, чим схожа на суху землю, що поглинає воду. Крапля дощу досить велика, щоб порівняти людину з комахою та підкреслити той факт, що людина є такою ж рівноправною частиною природи, як і інші живі істоти. Крім цього, незвичайна скульптура стосується питання про взаємодію і труднощі співіснування людини з навколишнім середовищем. При цьому фігура й крапля збалансовані,  між ними також відбувається умиротворене спілкування. Двометрова композиція встановлена на чотиригранний гранітний постамент.

Скульптура вважається однією з найвідоміших українських скульптур у світі. До слова, її копія встановлена в скульптурному парку Turn park в штаті Массачусетс в США.

Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»
Скульптура «Дощ»

Фото – Назар Білик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest