БОРИС ГРАДОВ (1908–1988) – з середини 50-х працював фотокореспондентом журналу «Україна». The Village Україна опублікував підбірку київських фото Градова – з Хрещатиком без рекламних щитів, але з гастрономом; з Майданом без «Глобуса», але з Леніним.
Народився 1908 року в Саратовській губернії Російської імперії, навчався фотографії в тодішньому Сталінграді. Брав участь у Другій світовій – служив аерофоторозвідником. Після демобілізації почав жити в Ужгороді, працював там фотокореспондентом у газеті «Молодь Закарпаття».
У 1951 році разом з дружиною Іриною Пап переїхав до Києва, влаштувався фотокором газети «Сталінське плем’я» («Комсомольское знамя»), пізніше – у журналі «Україна», де пропрацював понад 30 років. Серед найвідоміших знімків фотографа – портрети Максима Горького (1932 рік) та Юрія Гагаріна. За час роботи в Києві знімав Хрещатик і мешканців міста. Помер у грудні 1988 року.
Цей фотоархів був збережений завдяки Анатолю Марковичу Кармінському. З допомогою нащадків Градова фотограф Валерій Мілосердов зараз упорядковує сімейний фотоархів майстра.
З історії київських легенд – недолугий художник з Подолу. Жила-була маленька дівчинка. Була вона красивою, розумною і романтичною. Спочатку грала з дівчатками
З історії київських навчальних закладів – Перша київська гімназія. Перша київська гімназія, Перша чоловіча гімназія, Олександрівська імператорська гімназія — середній загальноосвітній